WeGirls – świat stworzony specjalnie dla Dziewczynek, by inspirować.

Pierwszy showroom w Warszawie już otwarty!ulotkadogalerii

8 marca br.w Galerii Mokotów odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego showroomu marki WeGirls. Na otwarciu nie zabrakło gwiazd. Wśród gości pojawiły się, m.in. Maja Hirsch, Aneta Todorczuk Perchuć z córką Zosią, Barbara Kurdej – Szatan z córeczką Hanią oraz wiele dziewczynek, które zakochały się już w Przyjaciółkach WeGirls. Miło nam też poinforamować, że Maja, Hirsch, Aneta Todorczuk – Perchuć oraz Katarzyna Bujakiewicz zostały Przyjaciółkami WeGirls!

WeGirls to więcej niż piękne lalki, mądre książki, fajna moda czy atrakcyjne gry. Nasze lalki  to PRZYJACIÓŁKI.  Mają osobowość, żyją w naszych książkach, są ich bohaterkami. Przeżywają przygody, poznają świat, stawiają sobie ważne zadania. Noszą okulary i mają piegi – są jak prawdziwe Dziewczynki, swobodne i naturalne, z określonym charakterem. W świecie WeGirls jako stały motyw przewija się szacunek dla drugiego człowieka, troska o innych, troska o przyrodę, zainteresowanie kulturą – pełne zaangażowania i nadziei podejście do życia. Pewność siebie i otwartość na zmiany. Tolerancja dla odmienności i akceptacja różnorodności. Umiejętność krytycznej oceny rzeczywistości i przekonanie o własnym wpływie na rzeczywistość. Bo naprawdę wierzymy, że można kształtować siebie i świat.  WeGirls to nasz sposób, żeby to powiedzieć  i pokazać – DZIEWCZYNKOM!

 Rozwijająca zabawa to także wstęp do rzeczywistego działania. Chcemy tworzyć wokół WeGirls aktywną społeczność Dziewczynek – Przyjaciółek. Klub Dziewczyn Świata, stworzony przez literackie bohaterki w pierwszej książce „Tajemniczy List” ma integrować Dziewczynki w całej Polsce i poza granicami. Tak jak literackie bohaterki troszczą się o los zwierząt i środowiska, tak w przyszłości lokalne Kluby Dziewczyn Świata będą podejmowały zainicjowane przez nas akcje. Włączymy dziewczynki do działania, będziemy je zachęcać do stawiania sobie nowych zadań, a inspiracją do tego będą kolejne książki z serii „Klub Dziewczyn Świata”.  Poradnikowa seria „To całkiem łatwe” pomoże im radzić sobie z codziennymi trudnościami  i poznawać siebie, aby lepiej porozumiewać się z innymi. W powieściowej serii „Przyjaciółki z Podróży” dziewczynki będą miały okazję spotkać swoje rówieśniczki w obcych krajach i dzięki nim poznawać inne kultury. Będą spotykały także postacie słynnych kobiet, z czasów gdy były one w ich wieku i ich pasje dopiero się kształtowały. Przygody bohaterek znajdą rozwinięcie także w grach. W wirtualnym Miasteczku WeGirls, dziewczynki będą mogły bawić się i rozwijać zdolności logicznego myślenia, a zarazem nabierać ochoty na czytanie książek, które budzą pasje i przekonanie o własnej wartości. Organizowane przez nas konkursy będą powiązane z akcjami, które faktycznie zmieniają świat na lepsze. WeGirls to spójny świat, oparty na wartościach i pełen dobrych emocji. Moda WeGirls promuje swobodny, sportowy, a zarazem bardzo dziewczęcy styl. To moda dla dziewczynek aktywnych – radosna i bezpretensjonalna.  W świecie WeGirls jest miejsce na różnorodność i indywidualizm – w stroju, zachowaniu, zainteresowaniach i wyborach. Wirtualna zabawa modą w grach WeGirls Fashion to ćwiczenie kreatywności i pierwszy krok w poszukiwaniu własnego stylu. Wszystkie gry zawierają element edukacyjny – z naciskiem na podnoszenie własnych umiejętności, a nie rywalizację. Bo w Klubie Dziewczyn Świata każda Dziewczynka jest najlepsza! To „dziewczyny takie jak Ty. Fajne i mądre – jak Ty!”

Dobra zabawa i dobre wzory – tak  tworzymy przyjazny i inspirujący, oparty na wartościach świat WeGirls.

            Fundacja Przyjaźni WeGirls będzie pomagać dzieciom chorym i przeciwdziałać społecznemu wykluczeniu dzieci. Główną akcją fundacji będzie zbiórka włosów na peruki dla dzieci chorych, po chemioterapii lub po operacjach. Do tak poważnej akcji, także chciałybyśmy włączyć Dziewczynki – lokalne Kluby Dziewczyn Świata. Bo nawet zmieniając fryzurę można komuś pomóc. Najważniejsze jest przekonanie, że każdy z nas ma wpływ na rzeczywistość.

Zależy nam, aby wychowywać dziewczynki, jako mądre, wrażliwe, aktywne i odważne osoby. Poruszamy emocje i pokazujemy jak można kształtować siebie w zgodzie z emocjami. mówi Mira DeMartino, współzałożycielka WeGirls

Chcemy utwierdzać dziewczynki w poczuciu własnej wartosci i uczyć je otwartości na świat, tolerancji i szacunku dla innych.  – dodajeAlina Groblicka, wspołzałożycielka WeGirls – Pomagamy dziewczynkom w zrozumieniu samych siebie, aby mogły lepiej porozumiewać się z innymi.

Sama mam dziesięcioletnią córką – mówi Anna Rutkowskawspółzałożycielka WeGirls – Wiem czego oczekują rodzice. Chciałam stworzyć markę która zagwarantuje mądrą, rozwijająca zabawę w oparciu o prawdziwe wartości. Kiedy ludzie pytają mnie co robią nasze lalki, odpowiadam: uczą!

 

To nie lalki – to Przyjaciółki! – dopowiada Mira DeMartino.

Mają osobowość! I Dziewcznki je kochają, a więc są żywe! – wtrąca Joanna Charms, autorka książek  WeGirls – Co one robią? Uruchamiają wyobraźnię!

Otworzyliśmy już showroom w Galerii Krakowskiej! Na otwarciu Olimpijska mistrzyni Syliwia Gruchała rozdawała autografy, a autorka WeGirls Joanna Charms podpisywała książki. Zajrzyjcie na naszą stronę: http://www.wegirls.pl/x.php/1,313/Duza-sprawa.html

WeGirls

DZIEWCZYNY TAKIE JAK TY!
Bawią się i zmieniają świat na lepsze!

Więcej informacji o WeGirls:

www.wegirls.pl oraz www.facebook.com/WeGirls

Kontakt dla mediów:

Alińska Media Consulting

Katarzyna Alińska

mail: katarzyna@alinska.com

mobile: + 48 600 980 802