Strona konkursu: www.przedszkolowo.pl/konkurs

Wszystkie grupy przedszkolne z całej Polski serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie dla przedszkoli na grę planszową – „Przegoń nudę!:)

Zadanie konkursowe

Zadaniem uczestników (grupy przedszkolnej – oczywiście pod przewodnictwem wychowawcy:) jest przygotowanie gry planszowej na temat aktywnego spędzania wolnego czasu oraz opublikowanie na Przedszkolowo.pl relacji, z opisem zasad stworzonej gry oraz z fotografiami przedstawiającymi proces jej przygotowania oraz samą grę.

Dokładną instrukcję wgrania pracy konkursowej (relacji) opisaliśmy tutaj: Jak zgłosić relację na konkurs?

Laureaci I, II oraz III miejsca zostaną wybrani decyzją Jury. Ocenie będą podlegać: pomysł na grę planszową opisany we wpisie, zaangażowanie dzieci podczas zajęć w jej wymyślenie i wykonanie (w odniesieniu do grupy wiekowej), a także zdjęcia będące częścią wpisu.

Nagrody dla Laureatów

Te grupy, które wg Jury stworzą najciekawsze gry planszowe, zajmą odpowiednio I, II oraz III miejsce, a za udział w konkursie zostaną nagrodzone produktami marki ASTRA:

 • I miejsce: 25 x Przedszkolny zestaw plastyczny
 • II miejsce: 25 x zestaw 3 produktów Astra Vision
 • III miejsce: 25 x zestaw Astra Creativo Świnka Skarbonka

Dodatkowo, w dniu, w którym rozpocznie się wgrywanie prac, uruchomimy także głosowanie internautów – oni również będą mogli wybrać prace, która wg nich jest najlepsza! Autorzy wybranej w głosowaniu pracy otrzymają nagrodę specjalną – Grupowy zestaw plastyczny (1 szt) oraz Plastelinę fluorescencyjną (25 szt) – również marki ASTRA :)

Więcej o nagrodach przeczytacie w zakładce konkursu Nagrody

Nagrody dla głosujących

Także dla osób głosujących przygotowaliśmy niespodziankę – każdy, kto podczas trwania konkursu odda choćby 1 głos na ulubioną pracę, otrzyma jednodniowy dostęp do wszystkich zabaw edukacyjnych serwisu Ciufcia.pl :)

Aktywne spędzanie wolnego czasu

Czas poświęcony na wykonanie prac konkursowych podczas zajęć w przedszkolu z całą pewnością przyczyni się do:

 • poszerzenia wiedzy nt. zasad bezpiecznych zabaw w domu i poza nim, o różnych porach roku, a także nt. sposobów wzmacniania odporności organizmu na szkodliwe wpływy środowiska przez aktywność ruchową i hartowanie organizmu
 • kształcenia umiejętności wyborów czynników prozdrowotnych, odpowiedzialności za zdrowie własnych i innych
 • kształtowanie myślenia logicznego, przyczynowo-skutkowego oraz  zdolności rozumowania i rozwiązywania problemów
 • kształtowania umiejętności konstruowania gier
 • kształtowania umiejętności współpracy w grupie (dostosowywania się do wyznaczonych zasad, czekanie na swoją kolej)

 

Partnerzy konkursu

 

Kolekcję ASTRY tworzą najwyższej jakości farby, plastelina, modelina, glina rzeźbiarska, glina samoutwardzalna, masa papierowa, flamastry, kleje, zestawy Creativo, media malarskie i wiele innych produktów. Wyroby te wnoszą poważny wkład w rozwój kreatywności i wyobraźni artystycznej dzieci i młodzieży. Przez lata swej obecności na rynku produkty tej marki przyczyniły się niewątpliwie do wytyczenia kierunku kształcenia artystycznego najmłodszych użytkowników, zdobywając jednocześnie zaufanie rodziców, nauczycieli i dydaktyków. Nad jakością produktów czuwa profesjonalne laboratorium, które poddaje dokładnej kontroli zarówno gotowe wyroby, jak i surowce użyte do produkcji. Produkty sporządzane na bazie wysokiej jakości składników pochodzenia naturalnego posiadają Europejski Znak Bezpieczeństwa – CE oraz liczne atesty. Plasteliny, modeliny, farby i kleje otrzymały certyfikat bezpieczeństwa wydany przez Centrum Zdrowia Dziecka. Produkty marki ASTRA są gwarancją bezpieczeństwa także dla najmłodszych użytkowników. www.astraland.pl

 

Ciufcia.pl to pierwsza w Polsce maszyna, załadowana edukacyjnymi i innowacyjnymi grami dla dzieci w wieku 2-6 lat. W jej kotle wrze kaloryczne paliwo, w skład którego wchodzą idea, pomysł, pasja i humor! Nad tą doskonale wyselekcjonowaną mieszanką napędzającą, nieustannie pracuje zespół psychologów i pedagogów dziecięcych. www.ciufcia.pl

 

PRZEDSZKOLIADA.PL to ogólnopolski system rozrywki ruchowej dla dzieci w wieku przedszkolnym. Przedszkolakom uczestniczącym w naszym projekcie zapewniamy rozwój kultury fizycznej  oraz regularną rozrywkę i edukację ruchową poprzez zajęcia „PRZEDSZKOLE i PIŁKA”.  Podczas naszych zajęć staramy się również kreować u nich postawy Fair Play, jak i zasady zdrowej, sportowej rywalizacji.

Jednak każde dziecko, które brało udział w Przedszkoliadzie, na zawsze zapamięta PRZEDSZKOLIADA EVENT. Atrakcje, nagrody, możliwość współzawodnictwa oraz niezapomniane emocje sportowe – tak w skrócie można opisać nasze coroczne sportowe imprezy. Na koniec Przedszkoliady udzielamy informacji rodzicom, gdzie warto skierować ich dziecko, celem kontynuowania przygody ze sportem. OD PRZEDSZKOLAKA DO MISTRZA ŚWIATA!!! www.przedszkoliada.pl

 

Portal Qlturka.pl to pierwsze opiniotwórcze medium działające w obszarze szeroko pojętej kultury dla dzieci. Naszą misją jest ułatwianie dostępu do informacji o kulturze dla dzieci wszystkim, którzy takiej informacji szukają; pokazywanie tego, co w kulturze dla dzieci najbardziej wartościowe, a także tego, co na miano kultury i uwagę nie zasługuje. Propagujemy ideę wprowadzania dzieci w kulturę od najmłodszych lat.

Portal Qlturka.pl to:

 • rzetelne i ciekawe teksty o tym, co związane z kulturą dla dzieci;
 • wiarygodne recenzje książek, filmów, muzyki i wystaw;
 • informacje o bieżących wydarzeniach w obszarze kultury dla dzieci;
 • konkursy z kulturalnymi nagrodami;
 • inspiracje dla rodziców, wychowawców, nauczycieli, bibliotekarzy, animatorów kultury i wszystkich, którzy pracują z dziećmi;
 • społeczność pasjonatów kultury dla dzieci;
 • miejsce promocji twórczości dla dzieci, w tym także przestrzeń dla debiutów;
 • miejsce, w którym również dzieci znajdą coś dla siebie;
 • forum, na którym można rozmawiać o wszystkim, co z kulturą dla dzieci związane.

www.qlturka.pl