Przez ponad tydzień Jury debatowało nad tym, które gry planszowe stworzone (i wymyślone!) przez przedszkolaków najbardziej zasługują na I, II i III miejsce w konkursie Przegoń nudę. Wybór nie był wcale prosty, ponieważ zgłoszone prace były bardzo pomysłowe, wymagały wiele pracy, ale też dostarczały nie mniej zabawy i radości :)

Aby nie trzymać dłużej w niepewności, oto wyniki:

I miejsce

I miejsce przyznano grupie „Starszaków i Zerówkowiczów” z Sopockiego Przedszkola Niepublicznego, za grę planszową Zapraszamy na owocowy piknik. W przygotowaniu pracy pomagało 2 nauczycieli: Alina Gmyrek i Dorota Nasieniewska.

Sopockie Przedszkole Niepubliczne

Nagrodą za I miejsce jest 25 szt Przedszkolnego zestawu plastycznego marki Astra

II miejsce

II miejsce zajęła „Grupa 4-latków” z Miejskiego Przedszkola nr 35 z Płocka, dzięki swojej grze Jak przegonić nudę?, przygotowanej z pomocą nauczyciela Małgorzaty Walaszek.

Miejskie Przedszkole nr 35 w Płocku

Nagrodą za II miejsce jest 25 szt zestawów 3 produktów Astra Visio.

III miejsce

III miejsce przyznano „Zerówkowiczom” z Oddziału Przedszkolnego w Cigacicach, za grę planszową Przegoń nudę z cigacickimi zerówkowiczami. W przygotowaniu gry pomagała nauczyciel Marzena Wozińska.

Oddział Przedszkolny w Cigacicach

Nagrodą za III miejsce jest 25 szt zestawu Astra Creativo „Świnka Skarbonka”

Nagroda specjalna

Ulubioną pracą internautów (do których jeszcze w tym tygodniu powędrują kody do gier na Ciufcia.pl) okazała się Ścieżka zdrowia, którą przygotowały „Puchatki” z Samorządowego Przedszkola nr 102 w Krakowie. W realizacji gry pomagało 2 nauczycieli: Barbara Kucharska i Bożena Glimos.

Samorządowe Przedszkole nr 102 w Krakowie

Nagrodą specjalną jest Grupowy zestaw plastyczny oraz 25 szt plasteliny fluorescencyjnej Astra.

Niespodzianka od Kangura Przedszkoliady

Zgodnie z obietnicą także Kangur Przedszkoliady wybrał grę, która przypadła mu najbardziej do gustu – jest nią Gramy w piłkę – gra planszowa, którą przygotowała „Grupa 6-latków” z Publicznego Przedszkola nr 16 im. Koszałka Opałka w Ostrowie Wielkopolskim, z pomocą 2 nauczycieli: Haliny Szczygieł i Moniki Barczyńskiej.  Kangur odwiedzi autorów gry jeszcze w tym tygodniu i wręczy wraz z gratulacjami nagrody: kolorowanki Przedszkoliady z kangurkiem oraz gry planszowe.

Publiczne Przedszkole nr 16 im. Koszałka Opałka w Ostrowie Wielkopolskim

Serdecznie gratulujemy Laureatom oraz wszystkim uczestnikom! Wszystkie prace były wyjątkowe i dowodzą ogromnej kreatywności i zaangażowania w wymyślenie i przygotowanie gier wygrywających z nudą! :)

Zapraszamy do poznania wszystkich zgłoszonych do konkursu gier planszowych: Prace konkursowe „Przegoń nudę”

Dziękujemy również za wsparcie Partnerom konkursu: marce Astra, serwisowi Ciufcia.pl, Qlturka.pl oraz Przedszkoliadzie! :)