Fundacja Hipoterapia to jedyna w swoim rodzaju organizacja pożytku publicznego, która łączy tradycyjne metody terapeutyczne z innowacją i postępem.

banner

Fundacja zajmuje się organizacją zajęć z psychologii, fizjoterapii, psychoterapii i logopedii dla dzieci ze sprzężonymi dysfunkcjami. Innowacyjność działań Fundacja polega na realizacji wyjątkowych projektów, jak chociażby ostatni pokaz „Moda bez Ograniczeń”, w którym kreacje 10 największych polskich projektantów, zaprezentowały niepełnosprawne modelki. Dodatkowo grupa niepełnosprawnych nastolatków przedstawiła koszulki własnego projektu i w niezwykły sposób opowiedziała o swoich problemach.

To nie wszystko!

Podopieczni Fundacji wraz ze swoimi zdrowymi kolegami tworzą grupę teatralną „Kucyki”, czerpiąc w ten sposób korzyści z terapii przez sztukę. Idąc z duchem czasu i podążając za najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, uczestniczymy w przygotowaniach kompleksowego narzędzia dla dzieci z zaburzeniami rozwoju i/lub zachowania – DrOmnibus, czyli gier na tablety wraz zsystemem śledzenia postępów dziecka. Celem Fundacji jest niesienie specjalistycznej pomocy dzieciom niepełnosprawnym w zakresie rozwoju psychoruchowego i społecznego.

W tym roku, organizacja realizuje wyjątkową akcję „Podziel się swoim kawałkiem PITcy”, której celem jest zebranie jak największej ilości funduszy z 1 %. Właściciele pizzerii i restauratorzy, którzy przyłączą się do tej akcji, na stołach w swoich lokalach kłasć będa papierowe podkładki z informacjami o możliwości przekazywania 1 % właśnie na fundację Hipoterapia. Ponadto, takie same ulotki będą dołączane do pizz zamawianych na wynos.

Fundacja zaprasza blogerów kulinarnych, modowych czy teatralnych, zamieszczania bannerów reklamowych akcji na swoich blogach blogach oraz profilach na popularnym portalu Facebook. W ten sposób, organizacja ta, chce dotrzeć do jak największej ilości osób, które przeznaczą na nią swój 1 %.  Akcja „Podziel się kawałkiem swojej PITcy” trwa do końca kwietnia. W tym czasie każdy z nas może wypełnić formularz PIT online dostępny na stronie www.pitca.pl, na stronie fundacji: www.fundacja-hipoterapia.pl, a także na oficjalnym fanpage https://www.facebook.com/hipoterapia.

Można także w sposób tradycyjny wpisać w odpowiednią rubrykę formularza KRS 0000043097 Fundacji Hipoterapia.

Pomagmy dzieciom cieszyć się życiem!