MARKA BARTEK JEST GŁÓWNYM PARTNEREM NIEZWYKLE WAŻNEJ AKCJI SPOŁECZNEJ „BEZPIECZNY, BO WIDOCZNY”, PROWADZONEJ POD PATRONATEM KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI I KRAJOWEJ RADY BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO. GŁÓWNYM CELEM INICJATYWY JEST PROPAGOWANIE I UŚWIADAMIANIE, JAK WAŻNE JEST NOSZENIE PRZEZ DZIECI ODBLASKOWYCH ELEMENTÓW GARDEROBY. TO DZIĘKI NIM MOŻNA ZNACZNIE ZWIĘKSZYĆ BEZPIECZEŃSTWO NAJMŁODSZYCH NA DROGACH! DZIECIAKI POWINNY SIĘ PRZEKONAĆ, ŻE NOSZENIE ODBLASKÓW TO NIE „OBCIACH”, A STYLOWY, MĄDRY I BEZPIECZNY WYBÓR!  PARTNERAMI AKCJI JEST RÓWNIEŻ FIRMA 3M ORAZ PROAMA.

Bezpieczy_bo_widoczny_Bartek

23.10.2014 W SIEDZIBIE KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI W WARSZAWIE ODBYŁA SIĘ KONFERENCJA PRASOWA AKCJI. Spotkanie poprowadził Mariusz Sokołowski - Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji, który przedstawiając statystyki wypadków, wyraźnie zaapelował o wyposażenie dzieci w odblaski. Podkreślał, że głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości dorosłych na temat bezpieczeństwa dzieci, ale także realna zmiana – pojawienie się na ulicach świecących punkcików oznaczających ŻYCIE! Najnowsza ustawa nakłada obowiązek noszenia odblasków tylko poza obszarem zabudowanym Należy pamiętać, że powinny one być noszone po zmroku również mieście! To rozsądna konieczność.

Bezpieczy_bo_widoczny_Bartek_Gabrysia_Raczynska_Julka_Wroblewska_Viola_kolakowska_Omenaa_Mensah_Artur_chamski

Głównym elementem kampanii są spoty informacyjne, których premiera nastąpiła podczas konferencji. Zagrali w nich Omenaa Mensah, Paulina Holtz, Karolina Malinowska, Artur Chamski oraz dzieci ze szkoły podstawowej nr 103 w Warszawie – link kanału http://www.youtube.com/channel/UCtbN8WZ_GKo7NomzNDk0OFg . Zwrócono uwagę, że odblaskowe elementy szczególnie dobrze sprawdzają się na butach. Dlaczego? Ponieważ stopy i buty są w ciągłym ruchu, co powoduje, że same odblaski – a co za tym idzie – także i maszerujące dzieci, są widoczne dla kierowcy z dużo większej odległości. W ramach kontynuacji akcji Planujemy przeprowadzić w dużych centrach handlowych ODBLASKOWE LEKCJE BEZPIECZEŃSTWA w całej Polsce z udziałem gwiazd- mówi Karolina Wirowska, jedna z organizatorek akcji.   Obuwie BARTEK jest synonimem bezpieczeństwa. „Zdrowie  i bezpieczeństwo dzieci jest dla naszej firmy najważniejsze. Jako projektantka butów BARTEK zawsze zwracam uwagę, aby buciki  były wyposażone w antypoślizgowe podeszwy i profilowane wkładki, miały ergonomiczną  konstrukcję oraz odblaski -  używam ich już od wielu lat. Odblaski zwiększają bezpieczeństwo dziecka na drodze i szczególnie dobrze sprawdzają się na butach. W ten sposób misja BARTKA, związana nie tylko ze zdrowym rozwojem i komfortem, ale i bezpieczeństwem najmłodszych, ma zastosowane w życiu codziennym” – mówi Katarzyna Gałązka – Projektant marki BARTEK. Więcej o akcji: www.bezpiecznybowidoczny.org www.facebook.com/bezpiecznybowidoczny

Zdjęcia, relacja z konferencji, informacja o inicjatywie oraz opinia prawna dotycząca znowelizowanej ustawy znajdują się w załącznikach:

http://youtu.be/OIODMFHX8RQ

http://youtu.be/TUQtAUW_Cj8

http://youtu.be/Mml4dB7IRpQ

http://youtu.be/FXHhYr1X77c

http://youtu.be/F6gndtrt-h0

http://youtu.be/GP_HuphFmp8