Podpowiadamy jak rodzice i nauczyciele mogą odpowiednio wcześniej przygotować dzieci do rozpoczęcia nowego i niezwykle ważnego etapu w ich życiu jakim jest wyprawa do przedszkola.

zdjeciePierwszy dzień nowego roku szkolnego niezmiennie stanowi wyzwanie dla przedszkolaków, rodziców i nauczycieli. Dzieciaki zapominają o spaniu do południa i wracają do trybu aktywności szkolnej. Rodzice planują wydatki i organizację dnia dostosowaną do rozkładu zajęć ich pociech. Nauczyciele i pedagodzy szukają sposobów uatrakcyjnienia swoich lekcji, aby i tym razem sprostać rosnącym wymaganiom dzieci. Pierwszy poranek września, jak co roku, staje się magiczną niemal granicą, która oddziela okres wakacyjny od okresu, który poświęcamy na odliczanie dni do wakacji.

W tym roku pierwszy dzień września, a tym samym pierwszy dzień szkoły wypada w poniedziałek. Nie będzie więc dodatkowego albo przynajmniej przyspieszonego weekendu na to, aby dopiąć te kwestie, o które nie udało się zadbać wcześniej. Uczniowie, przedszkolaki, rodzice i nauczyciele zostaną wrzuceni na głęboką wodę już na starcie. W związku z tym będą musieli nie tylko zaopatrzyć się w ponadprzeciętną dawkę koncentracji, ale także poznać wszelkie opcje, które ułatwią im bezbolesną przeprawę przez początkową fazę wyzwania Witaj Szkoło.

Każdy do tego zadania musi przygotować się inaczej. Pięcioletnia Kasia, która we wrześniu pierwszy raz pójdzie do zerówki, całą uwagę skierowała na znalezienie najładniejszej różowej sukienki z kokardą i najpiękniejszego na świecie piórnika z jednorożcem. Mama Kasi przeczytała poradnik o tym, jak zapewnić dziecku dobry start w szkolnej karierze i o tym, jak istotne jest utrzymywanie stałego kontaktu z nauczycielem córki. Pani Alicja, nowa nauczycielka Kasi, pół nocy szukała idealnego scenariusza pierwszych zajęć, który udowodni wszystkim jej podopiecznym, że przedszkole to miejsce, którego nie trzeba się bać, ale takie, które pomoże im rozwinąć skrzydła.

Chociaż przed każdym, kto pierwszego września będzie musiał zmierzyć się z wyzwaniami szkolnej rzeczywistości, stoją różne zadania, to dużej grupie z nich pomóc może portal Przedszkolowo.pl. Pani Alicja, wśród zamieszczonych tu materiałów dydaktycznych znajdzie niejeden inspirujący scenariusz zajęć, przedstawień i inscenizacji. E-tablica zapewni mamie Kasi dostęp do najistotniejszych wydarzeń z dnia jej córki, a sama Kasia będzie mogła zobaczyć, jak ładnie prezentowała się w nowej sukience podczas Pasowania na Przedszkolaka, z którego fotorelację nauczycielka zamieściła na portalu.

Początek roku szkolnego stawia uczniów, rodziców i nauczycieli przed koniecznością przystosowania się do nowych warunków działania. Najważniejsze jest, to, aby deszczowe chmury, które wrzesień najprawdopodobniej w końcu z sobą przyniesie, nie popsuły pozytywnego nastawienia. Sposobem, aby tego dokonać, jest korzystanie z wszelkich innowacyjnych rozwiązań, w tym takich, do których dostęp zapewnia portal Przedszkolowo.pl.